सुहा–गरात किन मनाइन्छ? यस्ताे रहेछ कारण।।।

Uncategorized

काठमााडौं । विवाह पछि सामान्यतया मानिसले अर्को जीवनको सुरुवात भएको ब्याख्या गर्छन । तर, भारतको उत्तर प्रदेशको बागपतमा जिल्लामा भने विवाह पछि अनौंठो हर्कत देख्नमा आएका खबरहरु बाहिर आइरहेका छन् । बागपत जिल्लामा एक जोडीले गाउँमैं विवाह गरेका थिए । दुलाह बागपतमै शिक्षक छन्, बेहुलीका दाजुका अनुसार बिहेको भोलिपल्ट गोदभराइको रिवाज हुन्छ । विवाह भएको दोस्रो दिन यसका लागि ९ जुलाइका दिन उनी बहिनीलाई लिन उनको घरमा गए । त्यहाँ उनकी बहिनीलाई सन्चो नभएको बताइयो । कोठामा उनकी बहिनी बेहोस अवस्थामा थिइन् ।

पिताको घरबाट खुसीसाथ विदा भएर उनी नयाँ घर पुगेकी थिइन् । उनका माइतीलाई एउटै कुरामा सन्तोष थियो उनका लागी सबैभन्दा राम्रो घरमा विवाह भयो । अब उनी घरमा सबैलाई रिझाएर बस्नेछिन् । तर परिवारको यो खुसी चकनाचुर हुन बेर लागेन । बिहेको पहिलो रात नै बेहुलाले यस्तो गरे कि त्यो परिवारमा बज्रपात नै आइपर्यो अनि उनकी पत्नी बेहोस भएर लड्नु पर्ने अवस्था आयो । त्यसपछि उनी बहिनीलाई लिएर धेरै अस्पतालमा गए तर डाक्टरले उपचार गर्न नसक्ने बताए । स्थानीय अस्पतालमा उपचार नहुने भएपछि उनले बहिनीलाई लिएर गाजियाबादको मोहननगर अस्पतालमा लिएर गए । त्यहाँ जाँदा डाक्टरले निकै आश्चर्यजनक कुरा बताए । डाक्टरका अनुसार ती नवविवाहिताको गुप्तांगमा धारिलो रडले प्रहार गरिएको थियो । जसका कारण गुप्तांगमा गहिरो चोट लाग्नुका साथै गर्भाशयमा समेत गहिरो चोट लागेको छ ।

त्यसपछि दाजुले सुहागरातका दिन उनका पतिले नै यो सब गरेको किटानी जाहेरी दिएका छन् । यद्यपि यो सब उनले किन गरे भन्ने खुल्न सकेको छैन । पति फरार छन् र पत्नी अहिलेसम्म बेहोस छिन् जसका कारण त्यो रात के भएको थियो भन्ने बताउने कोही छैन । घटनाको बारेमा प्रहरीले अनुसन्धान गरिरहेको छ । प्राप्त जानकारीअनुसार अहिलेसम्म बेहोस ती युवत्तिको अवस्था सामान्य अवस्थामा आएको छैन । यत्ता प्रहरीले फरार पतिको खोजी गरिरहेको जनाएको छ । एजेन्सी

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *